Napi Márai

"Ha az embereknek nem tetszik, hogy így, vagy úgy élsz ... ne bánjad. Nem az embereknek élsz. De ha magad törvényei ellen vétkezel, e hűtlenséget keservesen megbánod..." Márai Sándor

"Tedd, amit úgy érzed tenned kell, arra menj, amerre a szíved terel. Hisz időd oly kevés, légy hát magad ura, míg élsz!" Axl Rose

/ www.rockpont.polomania.hu / @:rockpontinfo@gmail.com / www.facebook.com/RockPont

2013. június 3., hétfő

Amon Amarth: Deceiver of the Gods / 2013 új metal album



 "Mi mindannyian nagyon elégedettek vagyunk a "Deceiver Of The Gods"-szal, míg én magam úgy gondolom hogy ez az eddigi legjobb, legerőssebb albumunk mind közül. Legalábbis most így gondolom! Reméljük, hogy rajongóink jó néven veszik majd ezt az "egyenesen az arcba mászó" friss anyagot."




  " Ha engem kérdeznek, mindig azt mondom, mi dallamos death metalt játszunk, csak a szövegeink vikinges témájúak. Számomra az olyan csapatok számítanak viking metalnak, mint az Enslaved, az Einherjer vagy a Bathory. De ha jól esik, hívhatnak minket viking metalnak, engem nem zavar." 
 Johan Hegg



Az epikus borítót természetesen ismét Tom Thiel készítette és a két északi isten -Loki és Thor- csatáját ábrázolja.

A lemez tíz dala epikus harmóniát áraszt. Egytől egyig harci temperamentummal átszőtt szerzemények, melyek a skandináv keresztes hadjáratok és hitszegés témakörét dolgozzák fel.
Igazán jellegzetes az énekes, Johan Hegg viking-üvöltése, mely a lemez összes dalát végigkíséri.


 A lemez külön érdekessége, hogy az egykori Candlemass énekes-vokalista: Messiah Marcolin is közreműködik a "Hel" című dalban



Készült egy  három részesre tervezett mini dokumentumfilm is a felvételekről "Forging Mjölnir" címmel, ennek az első része már publikus:
A filmet Luke Daley készítette és rendezte. A személyes jellegű videoklip - amely lenyűgöző fekete-fehér természeti felvételeket és a skandináv művészetet is magában foglalja - az együttes kilencedik, "Deceiver Of The Gods" című stúdióalbumának megjelenését ünnepli.



Az albumra az alábbi dalok kerülnek:
1. Deceiver Of The Gods
02. As Loke Falls
03. Father Of The Wolf
04. Shape Shifter
05. Under Siege
06. Blood Eagle
07. We Shall Destroy
08. Hel
09. Coming Of The Tide
10. Warriors Of The North

A címadó dal:
( a youtube-n több szám is publikus már )



          A svéd viking metal csapat ezúttal  Andy Sneap (Megadeth, Machine Head, Exodus) producerre bízta kilencedik albumuk irányítását, Jens Bogren helyett, aki az utolsó 3 album producere volt.
        "Szerettünk volna egy kis változást, és Andy már régóta az eszünkben volt. Már első találkozásunk után éreztük, hogy nagyon jó lesz a kapcsolat köztünk. Hasítani fog az album!"

 
       "Deceiver of the Gods" a Metal Blade Records  kiadásában jelenik meg Észak-Amerikában június 25-én, június 21-24 között Európában és június 26-án Japánban.

       Az Amon Amarth legutóbbi, 'Surtur Rising' c. műve 2011-ben  látott napvilágot, az utána indult turné akkor Magyarországot is érintette.
A 'Surtur Rising' több mint 15,000 példányban kelt el az USA-ban a megjelenés első hetében; ezzel a Billboard 34. helyén debütált.

  • Johan Hegg − ének (1992 - napjainkig)
  • Olavi Mikkonen − gitár (1988 - napjainkig)
  • Ted Lundström − basszusgitár (1988 - napjainkig)
  • Johan Söderberg − gitár (1998 - napjainkig)
  • Fredrik Andersson − dob (1998 - napjainkig)


       Az együttes nevéről Johan Hegg így nyilatkozik : „Ted találta ki a nevet. Ne kérdezd hogyan, mert egyikünk sem igazán Gyűrűk Ura-rajongó, de jól hangzott és a jelentése gyilkos! Ez a Végzet Hegyének neve sindarinul, de hogy mi ez, arról kérdezz meg egy Tolkien-rajongót. De úgy gondolom, hogy király és szimbolizálja az Amon Amarth értelmét.”
       Johan Hegg az együttes műfajáról megjegyezte: „Death metalt játszunk. Vikingekről írjuk számainkat, ezért néhányan viking metalnak titulálják a zenénket, de fogalmam sincs hogy ez milyen műfaj. Nem tudom elképzelni hogy a vikingeknek mi közük volna a metalhoz, a kardot, meg ezeket leszámítva. Zeneileg azt hiszem ők csak furcsa fúvóshangszereken és bongó dobokon játszottak, vagy ilyesmi.”